Завантажити ще

Рада підтримала у першому читанні відновлення е-декларування

Рада підтримала у першому читанні відновлення е-декларування
Фото: т.ме/yzheleznyak

Верховна Рада України на засіданні 27 липня підтримала у першому читанні законопроєкт № 9534, який повертає е-декларування. Про це повідомив народний депутат Ярослав Желєзняк.

Законопроєкт підтримали 299 народних обранців, не голосував 21 нардеп. Ніхто не утримувався та не голосував проти, уточнив Желєзняк.

Законопроект № 9534 про внесення змін до деяких законів щодо визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану було зареєстровано у Верховній Раді 26 липня. Головні новації законопроєкту – декларації мають бути подані не лише за цей рік, але й за всі попередні.

Перший заступник голови комітету Ярослав Юрчишин раніше зазначив, що у законопроєкті прописано, що декларування проходитиме без приховування житла, яким користувалися під час війни, і без приховування самих декларацій - всі вони будуть публічними окрім приватної інформації. При цьому "військові не декларуються, доки виконують військовий обов'язок", додав він. Юрчишин, однак, зазначив, що це лише перше читання, тому можуть з'явитися правки до другого читання.

Законопроєкт також пропонує відновити спецперевірки для осіб, які претендують на відповідальні державні посади, які призупинені на період дії воєнного стану. Законопроєкт зобов'язує проводити спецперевірки щодо тих посадових осіб, які були призначені на свої посади без них.