Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
29 лютого
Завантажити ще

Резніков анонсував розширення коаліції винищувачів

Резніков анонсував розширення коаліції винищувачів
Фото: ukrinform.ua

Коаліція винищувачів буде розширюватися, тож Україна отримає більше винищувачів, аніж  вже пообіцяли союзники. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков на пресконференції з міністром оборони Болгарії Тодором Тагаревим в Одесі у вівторок, 22 серпня, пише Укрінформ.

- Я хочу нагадати, що до так званої коаліції літаків у Вільнюсі приєдналися 11 країн. Але ця коаліція зростає, вона відкрита до приєднання. Я точно знаю, що є декілька країн, які готові це зробити, просто вони наразі отримують певні політичні дозволи своїх парламентів, рішення урядів буде. Його буде трохи пізніше оголошено, - заявив він.

За його словами, до цієї коаліції входять не тільки країни, які мають винищувачі F-16. До прикладу, Канада цих літаків не має, однак візьме участь у тренуванні наших пілотів, допоможе з інфраструктурою тощо. Міністр оборони також наголосив, що літак - це просто авіаційна платформа. Важливо те, якою зброєю він оснащений.

- Важливо, які ракети, які бомби, які інші засоби ураження є у літаку. І тому в цій коаліції країни будуть брати на себе зобов'язання надавати нам таку зброю для того, щоб цей літак був ефективним, - пояснив міністр Резніков.

Минулого тижня стало відомо, що українські пілоти освоюють F-16 у двох країнах. При цьому українці на тестах показали, що готові опанувати ці літаки за чотири місяці.

Нідерланди та Данія передадуть Україні винищувачі F-16. За даними Міноборони Данії, умови включають успішно відібраний, перевірений і навчений український персонал, а також необхідні дозволи, інфраструктуру та логістику.