Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Україна попросила ППО, обладнання та електроенергію для захисту від блекауту цієї зими

Україна попросила ППО, обладнання та електроенергію для захисту від блекауту цієї зими
Фото: president.gov.ua

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак провів п’яту зустріч із представниками іноземних дипустанов щодо реалізації формули миру Володимира Зеленського. Вона стосувалася можливих відключень світла в Україні й цієї зими. Про це 12 серпня повідомили на сайті президента України.

- Зустріч з послами проходила у Клубі Кабінету Міністрів України та стосувалася пунктів Формули - «Енергетична безпека» та «Недопущення ескалації війни та повторення агресії», - йдеться у повідомленні пресслужби.

Єрмак зауважив, що Росія, отримуючи імпортні складники в обхід санкцій, збільшує виробництво далекобійної зброї, щоб і надалі знищувати українську інфраструктуру. Зокрема, він нагадав про нещодавній удар агресора по нафтобазі на Рівненщині. У цьому контексті керівник Офісу президента відзначив важливість підготовки української енергетики до зимового періоду та її захисту від російських масованих атак.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль детально розповів іноземним дипломатам про заходи, яких вживає Україна для підготовки до зимового періоду. За його словами, задля забезпечення енергетичної безпеки заплановане створення багаторівневого захисту енергетичних об’єктів шляхом їх укріплення та децентралізації енергосистеми. 

Також важливими чинниками енергетичної безпеки взимку має стати створення міжнародної коаліції для захисту енергооб’єктів за допомогою посилення ППО. 

Міністр енергетики Герман Галущенко, голова правління Укренерго Володимир Кудрицький, голова правління Нафтогаз Олексій Чернишов проінформували присутніх про поточну ситуацію в енергетичній системі нашої держави.

Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль написав у своєму телеграм-каналі, що з високою ймовірністю масштабний терор Росії проти української енергетики продовжиться і цієї зими. Короткострокове завдання зараз — це максимально відновити та захистити енергосистему України взимку.

- Для цього працюємо над збільшенням поставок систем ППО й енергообладнання, аби до грудня додати в енергосистему 2,9 ГВт потужності. Робимо проєкти захисту енергооб’єктів, які ніхто у світі до нас не робив, адже жодна енергосистема світу не зазнавала подібних масштабних атак…Активно взаємодіємо з європейськими партнерами у питаннях збільшення поставок електроенергії. Зі свого боку готові надати європейським компаніям можливість зберігати газ в українських підземних сховищах, які є найбільшими на континенті, — розповів він.

Єрмак у своєму телеграм-каналі зазначив, що до розмови долучилися представники 58 країн, зокрема й онлайн. На минулій зустрічі щодо формули миру було 43 держави.

30 липня президент Володимир Зеленський доручив місцевій владі готуватися до нових ударів по енергетиці. 8 серпня Україна та США запустили спільний проєкт енергетичної стійкості громад. Під час опалювального сезону-2022-2023 росіяни здійснили понад 1200 атак на енергетичні об'єкти України.