До кінця 2023 року Україна вироблятиме 155-мм боєприпаси стандарту НАТО. Також продовжується виробництво радянських калібрів 152 мм та 122 мм.
Про це міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив 7 серпня в інтерв'ю The Wall Street Journal.
У липні Україна виробила вдвічі більше мінометних та артилерійських боєприпасів, ніж за весь 2022 рік. Результати виробництва снарядів за липень, ймовірніше, свідчать не про те, скільки багато Україна виробляє зараз, як про те, як мало вона випускала раніше.
За рік до вторгнення Україна взагалі не робила боєприпасів. За словами Камишіна, пройдуть роки, перш ніж Україна зможе виготовляти достатньо боєприпасів для задоволення поточних потреб.
Олександр Камишін розповів, що відвідав десятки заводів, розосереджених по країні й за кордоном. Він здивувався, що деякі фабрики не працюють цілодобово чи у вихідні дні.
- На другий рік війни всі мають працювати 24/7, - зазначив він.
Міністр сподівається, що міжнародні компанії наслідуватимуть приклад німецької Rheinmetall, британської BAE Systems та турецької Baykar, які працюють над відкриттям заводів в Україні. Кілька американських виробників зброї також виявили зацікавленість.
- В обмін на ризики, пов'язані з відкриттям підприємств у зоні бойових дій, компанії отримують можливість випробовувати та розробляти зброю на передовій сучасної війни, — заявив Олександр Камишін.
Міністр додав, що оборонна промисловість України може послужити двигуном відновлення економіки та убезпечити її після закінчення війни.
У березні Укроборонпром повідомив, що поставив українській армії першу партію артилерійських 122-мм снарядів, які виготовили за кордоном. Державний концерн налагодив виробництво у кооперації з країною НАТО.