17 травня
Завантажити ще

Італія визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

Італія визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

Сенат Італії ухвалив резолюцію, якою визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом проти українців. За цей документ проголосували "За" 130 сенаторів. Про це повідомляється на сайті італійського уряду.

У документі йдеться, що у 1932-1933 роках СРСР на чолі з Йосипом Сталіним навмисно спровокував голод, який спричинив мільйони смертей, переважно селян та дрібних землевласників серед цивільного населення України.

- Пам'ять про Голодомор та радянські злочини проти українського народу набуває ще більшого значення сьогодні у світлі російського вторгнення та нової спроби стерти українську національну ідентичність, - зазначено в резолюції.

Згідно з документом, Сенат Італії визнав Голодомор геноцидом з ухваленням будь-якої подальшої ініціативи щодо погодження з Палатою депутатів, урядом, європейськими та міжнародними інститутами.

Напередодні Голодомор 1932-1933 років визнали геноцидом Словаччина та Нідерланди. Загалом це зробили вже понад два десятки держав світу, серед яких Франція, Хорватія, Словенія, Люксембург, Великобританія та депутати Європарламенту.

 

 

Новини по темі: голодомор Італія геноцид