26 травня
Завантажити ще

Президент Литви Ґітанас Науседа прибув до України вчетверте за час війни

Президент Литви Ґітанас Науседа прибув до України вчетверте за час війни
Фото: REUTERS/Piroschka van de Wouw

Президент Литви Ґітанас Науседа прибув у середу, 28 червня, з неанонсованим візитом до Києва. Про це повідомила пресслужба глави держави.

- Президент Литовської Республіки Ґітанас Науседа прибув у середу з неоголошеним візитом до Києва, де зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським і візьме участь у заходах з нагоди 27-ї річниці прийняття Конституції України, - йдеться на сайті президента Литви.

Президенти Литви та України обговорять порядок денний саміту НАТО, який відбудеться у липні у Вільнюсі, членство України у Євросоюзі, допомогу Литви та ЄС Україні.

У своєму твіттері Ґітанас Науседа повідомив у середу, що Литва придбала дві пускові установки NASAMS, які передадуть Україні. Президент зазначив, що ППО є ключовою в українській боротьбі з російським агресором.

У пресслужбі президента Литви зазначили, що Ґітанас Науседа прибув до Києва з Гааги, де 27 червня на зустрічі глав 7 держав обговорив подальшу підтримку України. З Києва президент Литви вирушить до Брюсселя, де 29 червня розпочнеться засідання Ради європейських лідерів.

Ґітанас Науседа – десятий президент Литви, він очолив країну у липні 2019 року. Це його четвертий візит до України під час повномасштабної війни з Росією. Раніше він приїжджав 13 квітня 2022 року, 28 липня 2022 року та 11 січня 2023 року.

Новини по темі: День Конституції Литва