Завантажити ще

Дуда у Львові заявив про рішення надати Україні танки Leopard

Дуда у Львові заявив про рішення надати Україні танки Leopard
Фото: twitter.com/JakubKumoch

Президенти України, Польщі та Литви зустрілися у Львові. Про першу з початку війни зустріч у форматі Люблінського трикутника лідери розповіли у своїх соціальних мережах.

- З перших днів повномасштабного вторгнення ми відчуваємо підтримку наших братських народів Польщі та Литви. Вдячний Анджею Дуді та Гітанасу Наусєді за візит. Вдячний за допомогу нашому народу! - написав Володимир Зеленський.

На спільній пресконференції Анджей Дуда розповів, що Україні буде надано роту танків Leopard у рамках міжнародної коаліції союзників, одним із яких стане Польща. 

- Нещодавно ми дійсно ухвалили рішення про передачу такої підтримки Україні з боку Польщі. Роту танків Leopard буде надано в рамках коаліції, - цитує Дуду “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, рішення про формування такої міжнародної коаліції вже ухвалено. Тепер необхідно отримати певні офіційні домовленості та згоди. Президент Польщі висловив сподівання, що перша рота танків Leopard разом з іншими типами танків буде надана державами-членами коаліції “дуже скоро”.

Володимир Зеленський привітав це рішення, а також подякував Литві за рішення передати Україні зенітні системи, які посилять захист енергетичної системи від атак дронами. Зеленський закликав західних союзників не зволікати з рішенням про танки для України, щоб зберегти життя військових. Він натякнув, що слідом за Польщею позитивний сигнал може надійти від ще однієї країни, повідомляє "Європейська правда".

Також президенти підписали спільну декларацію Люблінського трикутника, повідомив у твітері секретар канцелярії президента Польщі Якуб Кумох. У ній йдеться про спільне повстання 1863-1864 років і Першу Республіку Польща як про «оплот проти тиранії зі Сходу». На сайті президента України сказано, що спільна декларація підтверджує багатовікові історичні зв’язки між Україною, Литвою та Польщею, а також визначає пріоритетні напрями співпраці Люблінського трикутника, зокрема у межах стратегічного курсу України з набуття повноправного членства в ЄС та НАТО. Також підтверджено підтримку створення спеціального міжнародного трибуналу щодо Росії.

Мер Львова Андрій Садовий зазначив у своєму телеграм-каналі, що минулого разу Львів приймав президентів України, Литви та Польщі ще у 2006 році - під час святкування 750-річчя міста. Перша зустріч у формі Люблінського трикутника відбулась у Києві 23 лютого - за кілька годин до початку війни.