Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Голові КНР Сі Цзіньпіну виповнилося 70 років, і до нього приїхав Білл Гейтс

Голові КНР Сі Цзіньпіну виповнилося 70 років, і до нього приїхав Білл Гейтс
Фото: СПУТНИК/REUTERS

У четвер, 15 червня, китайський лідер Сі Цзіньпін відзначає свій ювілей. Проте поздоровлень від своїх іноземних колег він може не дочекатися. У Піднебесній день народження вважається особистою справою сім'ї і святкування не виноситься в громадську площину. Тому публічно Сі Цзіньпіна, швидше за все, привітають лише троє – російський, північнокорейський та індійський колеги. Це пояснюється «особливими» взаєминами Китаю із трьома країнами.

Однак один «подарунок» від США для Сі Цзіньпіна вирушив до Китаю. У п'ятницю, 16 червня, засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс має намір зустрітися з головою державної ради КНР. Про це повідомляє Reuters із посиланням на свої джерела. За їхньою інформацією, Гейтс вже у Китаї, а темою зустрічі мають стати проблеми охорони здоров'я, зміни клімату, проблеми продовольчої безпеки. Незважаючи на такі глобальні теми, не виключено, що зустріч пройде в закритому режимі.

До цього Сі та Гейтс зустрічалися 2015 року на Боаоському Азійському форумі, відомому ще й як «Східний Давос». А взимку 2020 року Сі Цзіньпін у листі подякував Фонду Білла та Мелінди Гейтс та їх особисто за надану допомогу у 5 млн доларів США на боротьбу Китаю з COVID-19.

До Гейтса в Китай з візитом у травні побував американський підприємець Ілон Маск, який зустрівся із головою міністерства комерції КНР Ван Веньтао. Сторони обговорили китайсько-американське економічне співробітництво та розвиток компанії Tesla.