Завантажити ще

За підсумками зустрічі у Києві Зеленський та Трюдо підписали спільну декларацію

За підсумками зустрічі у Києві Зеленський та Трюдо підписали спільну декларацію
Фото: скріншот з відео t.me/OP_UA

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, який прибув із візитом до Києва. У ході переговорів сторони ухвалили спільну декларацію, в якій звинуватили агресію Росії проти України. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

- Канада залишається непохитною у своїй прихильності до незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Канада високо оцінює рішучість та мужність українського народу та Збройних Сил у захисті незалежності. Росія має негайно, повністю та беззастережно вивести всі свої війська з території України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, - йдеться у документі.

У декларації наголошено, що народ України може розраховувати будь-яку підтримку Канади. Країна має намір продовжувати свою політичну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу стільки, скільки потрібно.

- З лютого 2022 року Канада виділила понад 8 мільярдів доларів на широкомасштабну допомогу Україні. Окрім військової допомоги, Канада надає Україні громадянську допомогу, включаючи фінансову, гуманітарну та екстрену підтримку, починаючи з економічної допомоги та закінчуючи участю у розмінуванні територій для порятунку життя цивільного населення. У кількох областях Канада є лідером, наприклад, у випуску перших у світі Облігацій суверенітету України, - зазначено в документі.

У підписаній декларації лідери України та Канади висловили свою підтримку Чорноморській зерновій ініціативі та визнали її важливість у боротьбі з голодом у всьому світі. Також вони підтвердили свою підтримку розслідуванням, які проводять прокурор Міжнародного кримінального суду, оскільки це важливий крок у забезпеченні справедливості та відповідальності.

Обидві країни дійшли згоди про необхідність посилити колективний тиск на Росію шляхом подальших санкцій. Ці заходи спрямовані на ослаблення можливості Росії продовжувати незаконну війну загарбницького характеру.