Завантажити ще

МЗС про передачу Угорщині українських військовополонених: Вимагаємо негайної зустрічі з ними

МЗС про передачу Угорщині українських військовополонених: Вимагаємо негайної зустрічі з ними
Фото: facebook.com/oleg.nikolenko.50

Міністерство закордонних справ просить надати українському консулу доступ до 11 українських громадян, яких передали Угорщині з російського полону. Про це у соцмережах повідомив речник українського зовнішньополітичного відомства Олег Ніколенко.

За його словами, "звільнення українських військовополонених – це завжди гарна новина", але український уряд не був поінформований про відповідні переговори між угорською та російською сторонами. Про передачу 11 військовополонених Україна дізналася із заяв віцепрем'єр-міністра Угорщини. У зв'язку з цим у п'ятницю, 9 червня, до МЗС запросили тимчасового повіреного Угорщини для предметної розмови щодо цієї ситуації.

- Українська сторона передала звернення з вимогою надати детальну інформацію про наших громадян та невідкладно забезпечити до них доступ для українського консула, щоб ознайомитись із їхнім станом здоров'я та надати їм консульську допомогу. Під час зустрічі окремо наголосили на необхідності координації взаємодії з таких чутливих питань, як звільнення військовополонених, – зазначив він.

8 червня РПЦ заявила, що передала Угорщині групу українських військовополонених. А 9 червня віцепрем'єр-міністр Угорщини Жолт Шем'єн підтвердив інформацію про передачу 11 українців, додавши, що передача закарпатських угорців нібито проходила в рамках церкви і «відповідала місії Папи Франциска зі звільнення полонених».