29 вересня
Завантажити ще

У Кривому Розі критична ситуація з водопостачанням – місто переходить на запаси

У Кривому Розі критична ситуація з водопостачанням – місто переходить на запаси
Фото: НАВКА/KP.UA

Після підриву Каховської гідроелектростанції до місцевого водосховища на Дніпропетровщині перестала надходити вода. В результаті у Кривому Розі подаватимуть воду із запасів. Про це повідомив голова міської військової адміністрації Олександр Вілкул.

- Сьогодні о 03.20 ночі рівень у Каховському водосховищі впав нижче за наш водозабір. І зараз уже знаходиться нижче за рівень 12,5 метрів, при нормі 16,8 метра. Для нас це означає, що до нашого Південного водосховища вже перестала надходити каховська вода, - заявив Вілкул.

За словами чиновника, навіть якщо місто перейде на економний режим, запасів води може вистачити лише на 1,5 місяця.

– У самому водосховищі Південному, завдяки заздалегідь проведеним роботам, є запас при економному споживанні – наголошую при економному – на 1,5 місяця. За цей час нам необхідно реалізувати низку серйозних проєктів для того, щоб місто й надалі було з водою, - наголосив він.

Через ситуацію, що склалася, президент Володимир Зеленський провів нараду, на якій обговорювали шляхи для розв'язання проблеми з водопостачанням. На ньому було ухвалено рішення про реалізацію одночасно трьох проєктів.

Вілкул зазначив, що на сьогодні «Кривбассводоканал» працює майже у штатному режимі, якість води контролюється фахівцями. Водночас він закликав городян економно використовувати воду.