Завантажити ще

Червоний Хрест України відповів на критику після підриву Каховської ГЕС

Червоний Хрест України відповів на критику після підриву Каховської ГЕС
Фото: facebook.com/RedCrossUkraine

Червоний Хрест України відповів на критику Міжнародного комітету Червоного Хреста. Гуманітарна організація зазначила у фейсбуці, що не має доступу до окупованих територій.

- У ЗМІ було опубліковано інтерв’ю, де Президент України Володимир Зеленський заявив, що Червоного Хреста немає в Херсонській області. У відповідь на звинувачення хочемо ще раз наголосити, що Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні, - йдеться у заяві.

У Червоному Хресті України додали, що підтримують звʼязок з міжнародними партнерами з Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, говорять про потреби та закликають їх до допомоги українцям. 

В організації підкреслили, що після того, як російські війська підірвали греблю Каховської ГЕС, волонтери почали евакуацію людей спільно з ДСНС та Національною поліцією. Наразі понад 50 волонтерів Українського Червоного Хреста евакуювали 140 людей, серед яких більшість - маломобільні. Організовано доставку продуктів та питної води. 

Понад 200 волонтерів у Миколаївській та Херсонській областях у місцях тимчасового розміщення евакуйованих та на вокзалах надають гуманітарну допомогу: питну воду, продукти, одяг, за потреби першу допомогу та першу психологічну допомогу.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба сказав у ефірі програми "Сніданок з 1+1", що процес розгортання місій ООН та МКЧХ гальмують їхні власні процедури. Зокрема, з МКЧХ все ще складніше, ніж з ООН.

- Там стільки правил – про нейтральність, про те, щоб не скомпрометувати себе чимось – що з ними треба вести окрему розмову. Тому констатуємо, що швидко у них не вийшло, але ми їх "дотиснемо" і допоможемо, де треба, щоб вони там з’явилися в повному обсязі, – пообіцяв він.

Радник голови Офісу президента Ігор Жовква заявив в телемарафоні, що Україна передала ООН усю інформацію про підрив російськими окупантами Каховської ГЕС. Він назвав маніпуляцією слова генерального секретаря ООН Антоніу Гуттереша про те, що ООН не має доступу до незалежної інформації щодо зруйновання Каховської ГЕС.

7 червня президент Володимир Зеленський заявив, що шокований реакцією ООН і Червоного Хреста на підрив Каховської ГЕС. За словами президента, вони мають першими рятувати життя, тому що саме для цього створені. 8 червня біля офісу ООН у Києві відбулася акція протесту проти бездіяльності організації після підриву Каховської ГЕС.