Завантажити ще

Шмигаль закликав Червоний Хрест та ООН взяти на себе евакуацію людей із затопленої Херсонщини

Шмигаль закликав Червоний Хрест та ООН взяти на себе евакуацію людей із затопленої Херсонщини
Фото: скріншот з відео t.me/Denys_Smyhal

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль звернувся до міжнародних гуманітарних організацій, закликавши їх до негайного втручання та надання допомоги в евакуації людей із затоплених тимчасово окупованих територій Херсонщини. Про це глава уряду повідомив у своєму телеграм-каналі.

- Від імені уряду України закликаю міжнародні гуманітарні організації негайно втрутитися. Ми закликаємо взяти на себе евакуацію людей з окупованих росіянами територій Херсонщини. Маємо врятувати життя людей, яких окупанти прирекли на смерть. Мусимо діяти негайно!, - заявив Шмигаль.

Як зазначив прем'єр-міністр, через підрив Каховської ГЕС затоплено десятки населених пунктів - евакуювати людей із них неможливо, оскільки території перебувають під тимчасовою окупацією росіян.

- Українська влада організувала евакуацію з контрольованої нами території Херсонщини. Однак на лівому березі, в тимчасовій окупації, люди кинуті росіянами напризволяще. Сотні будинків буквально зникли під водою. Люди змушені власними силами залишати вдома, а хто не здатний - опинився у пастці стихії, - наголосив він.

Вночі, 6 червня, російські окупанти підірвали Каховську гідроелектростанцію. В результаті було зруйновано машинний зал та сама станція. Це призвело до затоплення прилеглих міст та сіл. Українська сторона розпочала евакуацію людей із затоплених населених пунктів. Влада Олешок Херсонської області вже заявила про перші жертви повеней - загинули троє мирних людей.