Завантажити ще

ВАКС залишив під вартою екс-голову Верховного суду Князєва, але суму застави знизив

ВАКС залишив під вартою екс-голову Верховного суду Князєва, але суму застави знизив
Фото: Микита Галка/suspilne.media

Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід екс-голові Верховного суду Всеволоду Князєву, який попався на хабарі. Його залишили під вартою, але зменшили суму застави із 107 мільйонів гривень до 75 мільйонів гривень. Про це пише "Суспільне".

Під час засідання Князєв просив суд пом'якшити йому запобіжний захід. Він запевнив, що ховатися за кордоном у нього немає можливості. Також екс-голова ВС нагадав, що НАБУ вилучили його закордонний паспорт.

- Справа набула розголосу, і кожна людина бачила мене по телебаченню чи в інтернеті. Мені не можна ніде ховатися. На всі адреси органами досудового розслідування накладено арешт. У мене на території України залишилася лише одна рідна людина — моя мати, внутрішньо переміщена особа, літня хвора людина. Тому ховатися на території України наразі неможливо, - сказав підозрюваний на суді.

Адвокати Всеволода Князєва не згодні з обвинуваченнями, що висуваються проти нього, і вважають, що підозри є необґрунтованими. Вони звернулися до суду з проханням змінити запобіжний захід на "не пов'язане з утриманням під вартою", зокрема запропонували домашній арешт. Сума застави у 107 млн грн, яку запитує звинувачення, також видається адвокатам "надмірно високою".

Внаслідок судових слухань Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України вирішила знизити розмір застави для екс-голови Верховного суду Всеволода Князєва зі 107 млн гривень до 75 млн гривень.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Князєва затримали 15 травня на хабарі у 2,7 млн доларів, які він отримав від олігарха Костянтина Жеваго за рішення суду на його користь. Сам Жеваго відкинув звинувачення у причетності до хабаря.

Судді Верховного суду 16 травня на екстреному засіданні висловили недовіру Князєву. Це означає, що він втратив посаду голови Верховного суду, але все ще залишається його суддею. 18 травня Вища рада правосуддя дозволила взяти під варту екс-голову Верховного суду. За відповідне рішення проголосували 14 членів ради.