Завантажити ще

Верещук: У Росії змінюють імена та дати народження депортованим українським дітям

Верещук: У Росії змінюють імена та дати народження депортованим українським дітям

У Росії змінюють імена та дати народження незаконно депортованим українським дітям.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву віце-прем'єр-міністра - міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук під час конференції " UA: Війна. Неспіта колискова ".

- У Росії, де у всіх регіонах їх ховають, змінюють ідентичність, імена, прізвища, дати народження, роблять усе, щоб асимілювати, а фактично - здійснюють акт геноциду щодо наших дітей, насильно русифікують, дають так звані паспорти, роблять усе, щоб діти забули про свою рідну землю, забули мову, забули культуру та прийняли, як вони кажуть, нову реальність, – сказала Верещук.

Вона наголосила, що Україна потребує масової міжнародної підтримки у питанні повернення дітей. При цьому необхідно посилити тиск на Росію.

- Ми маємо знайти механізм негайно. Тому що щодня, поки діти залишаються там – це мінус до їхнього майбутнього, це втрата їхньої ідентичності, – зазначила віце-прем'єр.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія масово депортує українців, зокрема дітей, з окупованих територій. Їх вивозять до Криму, Росії чи Білорусі. Здебільшого причиною вивезення дітей окупанти називають лікування чи відпочинок у таборах. До того ж, українська влада підтверджує, що територією Білорусі за участю влади цієї країни відбувалося примусове переміщення українських дітей.