Завантажити ще

Міненерго: Україна пережила найбільше аварійне відключення електроенергії з лютого

Міненерго: Україна пережила найбільше аварійне відключення електроенергії з лютого
Фото: facebook.com/minenergoUkraine

Аварійне відключення електроенергії у вівторок стало найбільшим з лютого. Без світла тимчасово залишилися два мільйони споживачів у 12 областях та абоненти у Молдові. Про це повідомило Міністерство енергетики України.

- Це найбільша кількість одночасно знеструмлених споживачів починаючи з лютого, коли завдяки зусиллям енергетиків, зокрема атомників, вдалося додати генерації в систему та скасувати графіки відключень електроенергії, - йдеться у фейсбуці Міненерго.

Без світла одночасно залишилися абоненти у Києві, Київській, Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій та Черкаській областях.

У оператора системи передачі електроенергії відбулася розсинхронізація енергосистеми. Аби встановити причину та не допустити її повторення, міністр енергетики Герман Галущенко доручив Державній інспекції енергетичного нагляду створити комісію для вивчення ситуації. 

Голова Укренерго Володимир Кудрицький повідомляв на своїй сторінці, що в енергосистемі аварійно відключилися високовольтні лінії, спрацювали системи захисту, і через це відбувалися відключення електроенергії у низці регіонів. Національна енергетична компанія вивчає причини інциденту.

30 травня близько 13.00 в енергосистемі аварійно відключилися декілька магістральних високовольтних ліній. Внаслідок цього дією протиаварійної автоматики були частково знеструмлені споживачі в низці областей.