Завантажити ще

У Туреччині оголосили попередні результати президентських виборів - Ердоган лідирує

У Туреччині оголосили попередні результати президентських виборів - Ердоган лідирує
Фото: REUTERS/Мурад Сезер

У Туреччині продовжується підрахунок голосів за підсумками другого туру виборів президента країни. Центральна виборча комісія вже опрацювала 98,22% бюлетенів, згідно з якими чинний глава держави Реджеп Ердоган лідирує, пише Hurriyet.

Згідно з попередніми даними, Ердоган отримав 52,12% голосів, а його суперник Кемаль Киличдароглу – 47,88%. Як зазначається у повідомленні, навіть за підрахунку 100% бюлетенів, лідеру опозиції не вдасться наздогнати опонента за голосами. Таким чином, з більшою ймовірністю перемога залишиться за Ердоганом.

Перший тур голосування за нового президента Туреччини відбувся 14 травня. Тоді ніхто з трьох кандидатів не зміг набрати понад 50% голосів, внаслідок чого було оголошено другий тур. У другому етапі голосування на пост глави держави претендували Ердоган і Киличдароглу, які набрали 49,52% та 44,88% голосів.

Реджеп Ердоган вже 20 років займає великі посади при владі Туреччини. На посаді лідера країни він перебуває з 2014 року. До цього політик обіймав посаду прем'єр-міністра країни – з 2003 по 2014 рік та мера Стамбула – з 1994 по 1998 рік.