22 вересня
Завантажити ще

Зеленський заявив, що держава працює над впровадженням реєстрованих партнерств

Зеленський заявив, що держава працює над впровадженням реєстрованих партнерств
Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський відповів на петицію про реєстровані партнерства, яку подали на підтримку законопроєкту № 9103. Президент підкреслив, що держава обрала рух назустріч європейським стандартам, тому міністерство юстиції працює над запровадженням інституту цивільного партнерства. 

- Розглядаючи влітку минулого року петицію щодо одностатевих шлюбів, я акцентував увагу на тому, що за Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (стаття 51). В умовах воєнного чи надзвичайного стану Конституція України не може бути змінена (стаття 157). Тож я звернувся до Кабінету міністрів України з пропозицією опрацювати питання із запровадження інституту зареєстрованого цивільного партнерства.

Міністерство юстиції України наразі працює над комплексним законодавчим запровадженням інституту цивільного партнерства з визначенням правових засад, порядку й наслідків його державної реєстрації, а також правового статусу й особистих немайнових та майнових прав і обов’язків партнерів з урахуванням особливостей вже наявних правових інститутів, - написав президент.

Що стосується підтримки законопроєкту № 9103 про реєстровані партнерства, то Зеленський попросив Верховну Раду відповісти авторові петиції Петру Жеруху і поінформувати про розгляд.

У серпні 2022 року Зеленський відповів на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів. Тоді президент пояснив, що наразі це зробити неможливо через воєнний стан, оскільки необхідні зміни до Конституції. 

Законопроєкт про цивільні партнерства подала до Ради народний депутат Інна Совсун від партії "Голос". Ухвалення цього закону дозволить реєструвати одностатеві шлюби без внесення змін до Конституції.