Завантажити ще

Совсун подала до Ради законопроєкт про цивільні партнерства

Совсун подала до Ради законопроєкт про цивільні партнерства
Фото: facebook.com/lgbtmilitary/

Народний депутат Інна Совсун подала до Верховної Ради законопроєкт про цивільні партнерства, який дозволить реєструвати одностатеві шлюби без внесення змін до Конституції. Депутат розповіла, що працювала над документом протягом 9 місяців спільно з представниками ЛГБТ-спільноти. 

- Реєстровані партнерства — це новий інститут для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб. Ним можуть скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари. Я могла б сказати, що цього від нас вимагають західні союзники, — і це правда, вимагають. Та мене спонукало зареєструвати законопроєкт інше — я бачуся, я говорю з ЛГБТ-військовими, я чую про їхні проблеми. Я переконана, що як суспільство ми маємо виправити велику несправедливість, коли у частини громадян і громадянок менше прав, ніж в усіх інших, - пояснила Совсун.

На момент публікації новини законопроєкт ще не був зареєстрований у Верховній Раді.

2 березня президент Володимир Зеленський відповів на електронну петицію про легалізацію в Україні одностатевих шлюбів. Голова держави заявив, що для для цього потрібно внести зміни до Конституції, а це в умовах воєнного стану неможливо. Зеленський зазначив, що уряд опрацьовує варіант про цивільні партнерства. 

У разі підтримки Верховною Радою закон про цивільні партнерства допоможе одностатевим парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення партнера або партнерки.

Фото: facebook.com/lgbtmilitary/

Фото: facebook.com/lgbtmilitary/


 

Новини по темі: Верховна Рада ЛГБТ