Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Зеленський відповів на петицію: легалізація одностатевих шлюбів наразі неможлива, але є варіанти

Зеленський відповів на петицію: легалізація одностатевих шлюбів наразі неможлива, але є варіанти
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський відповів на електронну петицію про легалізацію в Україні одностатевих шлюбів. Голова держави заявив, що змінити Конституцію в умовах воєнного стану неможливо. Відповідь опублікована на сайті Офісу президента.

- За Конституцією України шлюб грунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. В умовах військового чи надзвичайного стану Конституція України не може бути змінена, - йдеться у відповіді президента.

Водночас Зеленський зазначив, що уряд напрацьовував варіанти вирішення питання щодо легалізації у нашій країні зареєстрованого громадянського партнерства.

- Відповідно до статті 116 Конституції України, Кабінет Міністрів України вживає заходів щодо забезпечення прав та свобод людини та громадянина. Враховуючи вказане, я звернувся до прем'єр-міністра України з проханням розглянути поставлене в електронній петиції питання та поінформувати про відповідні результати, - наголосив він.

Йдеться про громадянське партнерство, яке передбачає реєстрацію відносин двох людей, які не бажають або не мають змоги за законом зареєструвати шлюб. Зокрема, громадянське партнерство надасть можливість одностатевим громадянам узаконити свої стосунки.

Ще у 2016 році Кабмін заявив, що розробляє законопроект про реєстроване партнерство в рамках Асоціації Україна-ЄС. Легалізація Інституту громадянського партнерства передбачена Національною стратегією з прав людини на період до 2020 року.