Завантажити ще

Зеленський привітав рішення ЄС подовжити «економічний безвіз» з Україною на рік

Зеленський привітав рішення ЄС подовжити «економічний безвіз» з Україною на рік
Фото: Зображення Dušan Cvetanović із сайту Pixabay

Володимир Зеленський привітав рішення Ради ЄС подовжити дію «економічного безвізу» з Україною ще на рік. Про це президент написав у своєму твітері вдень 25 травня.

- Вітаю сьогоднішнє рішення Ради ЄС про подовження ще на рік тимчасової торговельної лібералізації на українську продукцію. Повне скасування мит та квот подовжене до червня 2024 року… Вдячний усім членам ЄС за підтримку, яка наближає нас до вступу в ЄС, - зазначив глава держави. 

Зеленський виступив за те, що у процесі просування України до ЄС така тимчасова лібералізація має стати “постійною, без жодних винятків та обмежень”. 

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль пояснив у фейсбуці, що ще рік український бізнес не сплачуватиме жодних мит, квот і тарифів при експорті товару до ЄС.

За допомогою «економічного безвізу» у 2022 році Україна експортувала до Євросоюзу товарів на 27,9 млрд доларів, що на 4,1% більше, ніж у 2021 році. Загалом 63,2% українського експорту припадає на ЄС.

- Вдячні європейським партнерам за ухвалене рішення, яке допоможе українському бізнесу та українській економіці у надскладних воєнних умовах, - підкреслив він.

У пресрелізі Ради ЄС сказано, що, подовживши лібералізацію торгівлі та інші торгові поступки, Рада ЄС знову продемонструвала свою непохитну підтримку Україні, яка все ще стикається з невиправданою військовою агресією Росії.

- Ці заходи допоможуть Україні зберегти стабільність торговельних відносин з ЄС і підтримувати економіку в дуже складних умовах. У поєднанні зі значною військовою, фінансовою та гуманітарною підтримкою це має вирішальне значення для допомоги Україні в її довгостроковому відновленні, - йдеться у повідомленні Ради ЄС.

У той же час міністр міжнародного розвитку та зовнішньої торгівлі Швеції Йохан Форсселл зазначив, що оновлені автономні торговельні заходи “нададуть ЄС можливість захистити, якщо необхідно, внутрішній ринок від значного збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів”.

Уперше «економічний безвіз» ЄС з Україною був введений у травні 2022 року на рік - до 5 червня 2023 року. У березні Україна подовжила "транспортний безвіз" з Євросоюзом ще на рік.