Завантажити ще

Україна подовжила "транспортний безвіз" з Євросоюзом ще на рік

Україна подовжила
Фото: facebook.com/oleksandr.kubrakov

Україна та Європейський Союз на рік подовжили дію угоди про вантажні перевезення автомобільним транспортом. Вона скасовує необхідність отримання дозволу для українських перевізників під час в'їзду до країн ЄС. Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

- Під час засідання Спільного комітету України та Єврокомісії домовилися пролонгувати Угоду про лібералізацію вантажних автоперевезень між Україною та ЄС до 30 червня 2024 року. Підписана торік угода звільнила українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні та транзитні перевезення до держав ЄС, що стало одним із найважливіших рішень для українських експортерів, – розповів міністр.

Кубраков уточнив, що підписаний документ також звільняє українських та європейських власників прав водія, які були видані однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія. Це дозволяє перевізникам уникнути багатьох бюрократичних процедур та спростити логістику на кордоні, додав він.

– За перший рік домовленість довела свою практичну ефективність. За період її дії обсяги двосторонніх та транзитних автомобільних вантажоперевезень зросли більш як на 50%. Після підписання "транспортного безвізу" зросла більш ніж наполовину кількість перевізників, які перетинали кордон у напрямку ЄС, - розповів міністр.

Кубраков повідомив, що разом із європейськими партнерами Україна наразі розвиває необхідну логістичну інфраструктуру на кордоні. З початку повномасштабного вторгнення відкрили два нових пункти пропуску на кордоні з Румунією, а також пункт контролю на тимчасовій інфраструктурі для пропуску порожніх вантажних транспортних засобів на кордоні з Польщею.

У червні минулого року Україна підписала з Європейським Союзом угоду, згідно з якою українським перевізникам більше не потрібно отримувати дозволи на перевезення до країн блоку. Кубраков тоді заявив, що підписана угода ще більше наблизила Україну до членства в ЄС.