26 вересня
Завантажити ще

НАБУ та САП пояснили, за що Жеваго дав $2,7 млн хабаря голові Верховного суду

НАБУ та САП пояснили, за що Жеваго дав $2,7 млн хабаря голові Верховного суду

САП та НАБУ підтвердили чутки, що хабар голові Верховного Суду передав олігарх Констянтин Жеваго. За даними слідства, 2,7 млн доларів були платою за рішення суду на користь бізнесмена, винесене 19 квітня. Завдяки йому Жеваго зберіг акції Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. 

- НАБУ та САП встановили наявність контактів бізнесмена-власника групи “Фінанси і кредит” з одним із адвокатів адвокатського обʼєднання, яке використовувалося як “бек-офіс” для маскування злочинної діяльності у Верховному суді. Адвокат виступив посередником у передачі  незаконної винагороди керівництву Верховного суду для ухвалення судового рішення в інтересах бізнесмена... Протягом березня-квітня 2023 року бізнесмен передав адвокату 2,7 млн дол. США (1,8 млн доларів США – суддям Верховного суду, решта – як “оплата” посередницьких послуг), - сказано у повідомленні.

Йдеться про справу щодо Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК). У 2002 році Жеваго придбав 40,19% його акцій у чотирьох компаній. 18 років потому колишні акціонери звернулися до Господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції комбінату. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні вимог колишніх акціонерів. У 2022 році Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. 

Аби не допустити втрату акцій, на початку березня Жеваго вступив у змову з адвокатом “бек-офісу” у Верховному Суді. 19 квітня Верховний Суд ухвалив рішення на користь олігарха. Голову Верховного Суду Всеволода Князєва та адвоката спіймали на гарячому 15 травня під час передачі другого траншу.

Олігарх Костянтин Жеваго відкинув звинувачення у причетності до хабаря у 2,7 млн доларів голові Верховного Суду. У коментарі Forbes-Україна він заявив, що інформація повністю неправдива.

Жеваго наразі переховується від українського правосуддя за кордоном. У 2019 році олігарху повідомили про підозру у рамках розслідування кримінального провадження про розтрату 113 млн дол. коштів банку "Фінанси та кредит".

Новини по темі: Хабар НАБУ САП