29 вересня
Завантажити ще

Жеваго всупереч звинуваченням САП заявив, що не давав хабаря голові Верховного Суду

Жеваго всупереч звинуваченням САП заявив, що не давав хабаря голові Верховного Суду

Олігарх Костянтин Жеваго відкинув звинувачення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у причетності до хабаря в 2,7 млн доларів голові Верховного Суду. Про це його пресслужба повідомила у коментарі Forbes-Україна.

- Інформація про те, що неправомірна вигода могла бути одержана від людей, які діяли в інтересах бізнесмена, повністю неправдива. Наголошу, що ми зацікавлені у прозорому розслідуванні цієї справи, аби зняти всі підозри і підтвердити свою репутацію в Україні та серед зарубіжних партнерів, - йдеться у заяві.

Сам Костянтин Жеваго просить ЗМІ «не поширювати непідтверджені відомості». Він запевнив, що у разі необхідності він та юристи відповідних компаній готові надати всі належні пояснення слідству і судовим інстанціям.

Голову Верховного Суду Всеволода Князєва 15 травня затримали на хабарі у 2,7 мільйона доларів. Видання ZN.UA повідомило, що гроші голова Верховного Суду отримував від людей, пов'язаних із Жеваго. В САП підтвердили, що Жеваго намагався передати хабаря через адвоката, щоб не допустити втрату акцій гірничо-збагачувального комбінату. 19 квітня 2023 року Верховний Суд ухвалив рішення на користь бізнесмена.

Жеваго наразі переховується від українського правосуддя за кордоном. У 2019 році олігарху повідомили про підозру у рамках розслідування кримінального провадження про розтрату 113 млн дол. коштів банку "Фінанси та кредит".