27 вересня
Завантажити ще

Ватикан здивований, що Україна заперечує “непублічну місію” Папи Римського

Ватикан здивований, що Україна заперечує “непублічну місію” Папи Римського
Фото: vaticannews.va

У Папи Римського здивовані, що Україна і Росія заперечують непублічну місію голови Католицької церкви щодо пришвидшення миру. За словами державного секретаря Ватикану кардинала П'єтро Пароліна, Київ і Москва поінформовані, повідомив портал Vatican News.

- Наскільки мені відомо, вони знають. Звісно, відомо, як серед лабіринтів бюрократії може трапитися, що комунікація не доходить туди, куди повинна дійти. Але це лише мої інтерпретації, я знаю, що обидві сторони були поінформовані… Я б сказав, що це мене дивує, і я не знаю, якими мотивацією чи міркуваннями це продиктовано, - сказав кардинал Паролін на полях презентації книги про італійського єпископа Антоніо Белло в університеті LUMSA.

Державний секретар Ватикану додав, що про місію буде оголошено, коли вона стане публічною. Він підкреслив, що прибуття до Риму митрополита Антонія, відповідального за зовнішні зв’язки РПЦ, нічого спільного з місією не має.

Папа Франциск сказав про те, що Ватикан бере участь у непублічній мирній місії, 30 квітня на борту літака під час повернення з Угорщини. 1 травня CNN з посиланням на неназваного українського чиновника, близького до Офісу президента, повідомив, що Україні не відомо про ініціативу. Не підтвердив існування місії й речник президента Росії Дмитро Пєсков. У той же час речниця Білого дому Карін Жан-П'єр на брифінгу заявила, що в Адміністрації президента США знають про зусилля Ватикану "створити" мирну угоду між Україною та Росією.