21 травня
Завантажити ще

Французька профспілка пригрозила знеструмити “Ролан Гаррос” і Каннський кінофестиваль

Французька профспілка пригрозила знеструмити “Ролан Гаррос” і Каннський кінофестиваль
Фото: facebook.com/cgtenergieparis

Французька профспілка працівників сфери енергетики пригрозила залишити без світла Ролан Гаррос, Гран-прі Монако і Каннський кінофестиваль. Про це повідомив канал BFMTV. Заяву компанії CGT Energie оприлюднено в рамках протестів проти підвищення пенсійного віку.

- Макрон обіцяв, що за 100 днів заспокоїть нас. Ми ж обіцяємо йому 100 днів гніву та акцій протесту. Ми абсолютно не змирилися. Можливо, ми залишимо без світла Каннський кінофестиваль, Гран-прі в Монако, тенісний турнір "Роллан Гаррос", фестиваль театру в Авіньйоні, - йдеться у заяві.

76-й Каннський кінофестиваль пройде з 16 по 27 травня. Ганна Креті, економіст, що спеціалізується на питаннях енергетики, вважає, що профспілка має «технічні засоби», щоб занурити фестиваль у темряву. Гран-прі у сусідньому князівстві Монако також обслуговує французька енергетична компанія CGT Energie. Гран-прі Монако відбудеться в останні вихідні травня. Головний тенісний турнір на ґрунті «Ролан Гаррос» пройде у Парижі з 28 травня по 11 червня. Федерація тенісу Франції (FFT) «дуже обережно» стежить за погрозами.

- Ми маємо систему безпеки, адаптовану до ризиків. Сьогодні задіяно понад тисячу людей для забезпечення нормальних умов та охорони змагань. У нас є система, адаптована до поточного контексту і, отже, гнучка, - сказала AFP генеральний директор FFT Керолайн Фласьє.

20 квітня CGT заявила про два відключення електроенергії - в аеропорту Монпельє та в коледжі в Еро під час поїздки Макрона. 15 квітня президент Франції Еммануель Макрон попри протести підписав закон про підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років. Найбільші профспілки останніми місяцями проводять протести проти пенсійної реформи у Франції.