29 вересня
Завантажити ще

Дмитро Кулеба: Росія гірша за ІДІЛ, вона не повинна головувати в Радбезі ООН

Дмитро Кулеба: Росія гірша за ІДІЛ, вона не повинна  головувати в Радбезі ООН
Фото: ANDREW KELLY/REUTERS

Звірська страта українського військовослужбовця росіянами підкреслює, що Росія гірша за ІДІЛ. Про це йде мова в повідомленні голови Міністерства закордонних справ України Дмитра Кулеби в твітері. 

- У мережі поширюється жахливе відео, як російські війська обезголовлюють українського військовополоненого. Це абсурд, що Росія, яка гірша за ІДІЛ, головує в РБ ООН. Російських терористів потрібно вигнати з України та ООН і понести відповідальність за свої злочини, - наголосив Кулеба.

Підтримав думку міністра і керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.

- Росії не має бути в Радбезі ООН. Терористична країна не має головувати в Радбезі, не може мати права вето, - наголосив він.

На страту захисника України відреагував і лідер України Володимир Зеленський. Він наголосив, що подібні випадки неможливо ігнорувати.

- Це відео Росії, якою вона є. Що це за істоти. Для них немає людей. Син, брат, чоловік... Чиясь дитина... Це відео Росії, яка намагається зробити саме це новою нормою – таку звичку знищувати життя. Це не випадковість. Це не епізод. Так було раніше. Так було в Бучі. Тисячі разів, - наголосив президент.

Зеленський також призвав лідерів всіх країн відреагувати на інцидент, а «не чекати, що це забудеться».

Мова йде про відео страти, що з’явилося в російських соцмережах ввечері 11 квітня. На ньому військовослужбовець РФ на камеру відрізає голову живому бійцю ЗСУ. Український військовослужбовець кричить від болю, а в цей час за кадром хтось кричить кату «ламати хребет».