Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
17 квiтня
Завантажити ще

Єрмак поговорив з Амаль Клуні про покарання Росії за вивезення українських дітей

Єрмак поговорив з Амаль Клуні про покарання Росії за вивезення українських дітей
Фото: president.gov.ua

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів онлайн-розмову з правозахисницею Амаль Клуні. Про це 8 квітня повідомив Офіс президента України.

- Співрозмовники обговорили питання захисту прав українських дітей і притягнення Росії до відповідальності за скоєні проти них злочини, - сказано в повідомленні.

Амаль Клуні запевнила, що підтримує українців, поділяє їхній біль, розуміє всю жахливість злочинів, що скоюються проти українських громадян і їхніх дітей. 

- Правозахисниця зазначила: вона та її колеги з Фонду Клуні «За справедливість» продовжують активно працювати над тим, щоб притягнути Росію до відповідальності за порушення міжнародного права, - йдеться на сайті президента.

Очільник Офісу від імені президента України Володимира Зеленського подякував Амаль Клуні за її позицію.

- В Україні люди знають про вашу підтримку й дуже цінують її. Багато людей чули вашу промову й усе, що ви сказали про війну та українців. Це справді дуже важливо, – сказав Єрмак.

Андрій Єрмак повідомив у розмові, що, лише за офіційними даними, щонайменше 20 тисяч дітей були примусово вивезені російськими військовими з тимчасово окупованих територій, розлучені з батьками та силоміць передані в російські сім’ї, тоді як рідні батьки не зали, де їхні діти та що з ними.

Очільник Офісу президента наголосив на важливості повернення всіх депортованих українських дітей на батьківщину та покарання російських злочинців. За його словами, Україна вже активно працює в цьому напрямі. Він також підкреслив важливість міжнародної правової підтримки в розв’язанні проблеми порушення прав дітей.

- Ми маємо намір розробити нові механізми захисту прав дітей, покарання винних і запобігання злочинам проти дітей у майбутньому, – розповів Андрій Єрмак.

Амаль Клуні - британська юристка ліванського походження, дружина американского актера Джорджа Клуні, співзасновниця Фонду Клуні «За справедливість». У квітні 2022 року Амаль Клуні виступила в Раді Безпеки ООН на підтримку України. Амаль Клуні спеціалізується на міжнародному кримінальному праві та захисті прав людини, а також є адвокатом у міжнародних судах, зокрема в Міжнародному суді ООН і Міжнародному кримінальному суді. 

Андрій Єрмак провів онлайн-розмову з Амаль Клуні. Фото: president.gov.ua

Андрій Єрмак провів онлайн-розмову з Амаль Клуні. Фото: president.gov.ua