Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Виступ «дитячого омбудсмена» Росії у Радбезі ООН засудили понад 50 країн

Виступ «дитячого омбудсмена» Росії у Радбезі ООН засудили понад 50 країн
Фото: MICHELLE NICHOLS/REUTERS

Понад 50 країн та Європейський Союз випустили спільну заяву щодо організованого Росією засідання Ради безпеки ООН, на якому російська уповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова виступила по відеозв'язку.

- Російська Федерація прагнутиме представити свої дії в Україні як відповідні міжнародному праву, нормам про права дітей та плану дій щодо дітей в умовах збройного конфлікту. Але це максимально далеко від істини, – йдеться у заяві, яку приводить «Радіо Свобода».

Документ містить факти про вивезення 19,5 тисячі українських дітей з окупованих Росією територій, а також про те, що Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордери на арешт Львової-Бєлової та президента Росії Володимира Путіна.

Раніше трансляцію засідання на сайті ООН заблокували Великобританія та США. Посли цих та деяких інших країн демонстративно покинули залу засідань під час виступу Львової-Бєлової.

Неофіційна зустріч була запланована з ініціативи Росії та присвячена питанню дітей, вивезених з України до Росії. Як стверджує Москва, це "гуманітарна акція захисту дітей-сиріт та дітей, кинутих у зоні бойових дій". РФ також заявляє, що готова повернути дітей до України, коли для цього будуть безпечні умови.

 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт  Марії Львової-Бєлової. Її та президента РФ Путіна підозрюють у  незаконній депортації українських дітей.  

Новини по темі: Радбез ООН