Завантажити ще

Суд відправив митрополита Павла під домашній арешт на 60 діб

Суд відправив митрополита Павла під домашній арешт на 60 діб
Фото: т.ме/СБУкр

Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід екс-наміснику Києво-Печерської лаври митрополиту УПЦ МП Павлу у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 діб. Про це повідомляє Союз православних журналістів у Telegram.

- Шевченківський суд Києва обрав запобіжний захід митрополиту Павлу у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслета за адресою: Бориспільський район, село Вороньків. Клопотання прокуратури про заборону запису публічних відео з подальшою публікацією суд відхилив. Також суд відмовив у задоволенні клопотання сторони захисту владики Павла – про відвідування богослужінь у Києво-Печерській лаврі, – розповіли у Союзі.

1 квітня СБУ повідомила про підозру митрополита Павла. Йому інкримінують злочини за ч. 1 ст. 161 "Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної приналежності, релігійних переконань" та ч. 1 ст. 436-2 "Виправдання, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників" Кримінального кодексу.

За версією слідства, Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди інших віруючих конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них. Також силовики стверджують, що екс-намісник Лаври робив заяви, які виправдовують чи заперечують дії Росії.