22 вересня
Завантажити ще

СБУ повідомила про підозру митрополиту Павлу

СБУ повідомила про підозру митрополиту Павлу
Фото: lavra.ua

Колишньому наміснику Києво-Печерської Лаври митрополиту Павлу оголосила про підозру Служба безпеки України. Про це повідомляє сайт національного заповідника.

- 1 квітня близько 7:30 працівники СБУ вручили підозру наміснику Києво-Печерської Лаври митрополиту Вишгородському та Чорнобильському Павлу. Митрополита Павла звинувачують у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі (за ст. 161 Кримінального кодексу). Йдеться про висловлювання щодо «СОТ» та Константинопольського патріархату, сказані ним у відеозверненні «Просимо справедливості для нашої Церкви», - йдеться у заяві Києво-Печерської Лаври.

Як зазначено в повідомленні, наразі у будинку колишнього намісника Києво-Печерської Лаври проводять обшуки. На 12.00 СБУ закликала владику на допит, після чого вирішуватиметься питання про обрання запобіжного заходу.

У СБУ підтвердили, що митрополиту Павлу вручили підозру. Йому інкримінують злочини за ч. 1 ст. 161 "Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної приналежності, релігійних переконань" та ч. 1 ст. 436-2 "Виправдання, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників" Кримінального кодексу.

За версією слідства, Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди інших віруючих конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них. Також силовики стверджують, що екс-намісник Лаври робив заяви, які виправдовують чи заперечують дії Росії.

ПРО ЩО МОВА?

Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розірвав договір про оренду з УПЦ МП з 29 березня. Намісник Лаври митрополит Павло заявив, що УПЦ МП продовжить перебувати у будинках через позов до суду. Підготовче засідання призначено на 26 квітня. 31 березня Комісія Мінкульту двічі намагалася потрапити до будівлі Лаври, щоб провести передачу-прийом майна, але священнослужителі Московського патріархату заявили, що не збираються нікуди йти і заблокували входи в один із храмів разом із парафіянами. В результаті сталися сутички.