Завантажити ще

Ердоган допустив візит Путіна до Туреччини у квітні на запуск побудованої Росією АЕС

Ердоган допустив візит Путіна до Туреччини у квітні на запуск побудованої Росією АЕС
Фото: facebook.com/RTErdogan

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган допустив приїзд російського лідера Володимира Путіна наприкінці квітня. Під час розмови з телеканалами A Haber, ATV, A Para та A News він сказав, що візит може відбутися для запуску першої атомної електростанції в країні "Аккую".

- Наразі ми успішно продовжуємо будівництво АЕС Аккую. Можливо, пан Путін приїде 27 квітня, або ми підключимося в онлайн-режимі і зробимо перший важливий крок в Аккую, - цитує Ердогана Анадолу.

Також турецький лідер заявив, що його країна не дасть "деяким силам на Заході втягнути себе у військову кампанію проти Росії".

– Ми не дозволимо зробити цього. Наша мета - досягти справедливого та міцного миру між Україною та Росією. Я сподіваюся, що ця війна буде завершена за нашого рішучого посередництва, - сказав Реджеп Тайїп Ердоган.

Першу в Туреччині АЕС "Аккую" у складі чотирьох енергоблоків будує російська державна компанія "Росатом" у рамках міжурядової угоди, підписаної у 2010 році. АЕС розташована на Середземноморському узбережжі на півдні Туреччини, у провінції Мерсін. Найближчим до АЕС населеним пунктом є село Буюкеджелі району Гюльнар.

Востаннє Володимир Путін відвідував Туреччину у січні 2020 року. Тоді він взяв участь у церемонії введення в експлуатацію газопроводу «Турецький потік».

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії. Туреччина не ратифікувала Римський статут, тому не зобов'язана виконувати рішення.