Завантажити ще

Голова Пентагону: Україна має високі шанси провести успішний контрнаступ навесні

Голова Пентагону: Україна має високі шанси провести успішний контрнаступ навесні
Фото: REUTERS/Kevin Lamarque

У зв'язку зі значним виснаженням російських солдатів та постачанням зброї західними країнами Україна має дуже добрі шанси розпочати контрнаступ до кінця весни. Про це заявив міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін під час слухань у комітеті Сенату.

Згідно із заявою Остіна, наразі Україна зберігає "значну перевагу" перед російськими силами, незважаючи на те, що лінія фронту періодично змінює своє становище. В даний час в районі Бахмута відбуваються "серйозні бої", які вимагають значних зусиль та ресурсів.

– Українці завдали росіянам значних втрат, і ті виснажили свої запаси бронетехніки так, як ніхто ніколи не міг собі уявити. І тепер ми бачимо, як Росія розконсервує танки Т-54 та Т-55 через рівень втрат, які завдали українці, - повідомив Остін.

За його словами, Росія вичерпує свої ресурси та стикається з дефіцитом артилерійських боєприпасів та інших матеріалів. В результаті цього вона все частіше змушена звертатися за допомогою до Ірану та Північної Кореї.

- Тому я думаю, що ми побачимо активізацію бойових дій навесні, оскільки умови для маневрування покращаться, а також на основі того, що ми вже зробили та продовжуємо робити. Я думаю, що Україна матиме дуже хороші шанси на успіх, - підкреслив він.

На початку березня міністр оборони Олексій Резніков сказав, що для контрнаступу ЗСУ необхідно мільйон артилерійських снарядів, системи ППО, амуніція, БМП та більше танків Leopard. Наприкінці березня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна все ще чекає на зброю від країн-партнерів, через брак якої не може почати великий контрнаступ.