22 вересня
Завантажити ще

У МОК дозволили російським та білоруським спортсменам брати участь у змаганнях, але не всім

У МОК дозволили російським та білоруським спортсменам брати участь у змаганнях, але не всім

У Міжнародному олімпійському комітеті порекомендували допускати спортсменів до участі у змаганнях під нейтральним статусом. Про це повідомляє " Суспільне ".

Згідно з рекомендаціями, громадяни РФ та Білорусі мають брати участь у міжнародних змаганнях лише як індивідуальні атлети під нейтральним статусом. Водночас вони не можуть активно підтримувати війну Росії проти України, у тому числі персонал.

Також не зможуть брати участь у змаганнях спортсмени, які служать за контрактом у Збройних Силах своїх країн. Усі допущені атлети повинні виконати антидопінгові правила, а санкції щодо відповідальних за війну залишаються чинними.

Це рішення МОК є лише рекомендацією. Пріоритет у вирішенні щодо допуску залишається за міжнародними федераціями з окремих видів спорту.

У січні у МОК закликали дозволити російським та білоруським спортсменам брати участь у міжнародних змаганнях, якщо вони не підтримують війну РФ проти України. Тоді президент НОК України Вадим Гутцайт заявив, що Україна може бойкотувати Олімпійські ігри, якщо російським та білоруським спортсменам дозволять повернутися на міжнародні спортивні змагання.

Президент Володимир Зеленський направив з цього приводу листа президенту Франції Еммануелю Макрону, оскільки Париж готується приймати Олімпіаду в 2024 році. Глава держави не виключає, що Росія може використати Олімпіаду-2024 чи іншу міжнародну спортивну подію для пропаганди агресії.

Новини по темі: Змагання Спортсмени МОК