Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
26 квiтня
Завантажити ще

Держдеп США підтримав "гібридний трибунал" щодо злочину агресії РФ проти України

Держдеп США підтримав
Фото: POOL/REUTERS

Державний департамент США підтримав створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України. Як повідомляє «Голос Америки», про це оголосила посол з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак.

- Наразі, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України. Було багато різних моделей, які розглядались. США детально розглядали всі «за» та «проти» кожної з них і дійшли висновку, що найбільш ефективний спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого (internationalized - ориг.) суду в рамках судової системи України, - заявила представниця Держдепу.

Вона додала, що трибунал матиме предметну юрисдикцію стосовно міжнародних злочинів та зможе залучати міжнародний персонал, у тому числі суддів, прокурорів, розслідувачів та адвокатів. Також можлива інтеграція професіоналів і надання експертної допомоги за запитом України.

- Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи. Сполучені Штати готові співпрацювати з Україною та іншими країнами світу, надавати ресурси, обмінюватись інформацією з таким трибуналом задля досягнення всебічної відповідальності за міжнародні злочини, які скоюються в Україні, - сказала представниця Держдепу.

Також у Держдепі додали, що місцезнаходження трибуналу та його міжнародні елементи будуть визначені згідно з потребами та забезпечать його ефективну роботу. За словами Бет Ван Скаак, такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці, а також не потребуватиме резолюції Генеральної асамблеї про створення нової незалежної міжнародної інституції.

На питання відносно того, чи є міжнародний консенсус та підтримка створення подібної гібридної моделі міжнародного трибуналу для розслідування злочину агресії Росії, представниця Держдепу відповіла, що наразі не вдалось досягнути остаточного консенсусу.

- Не думаю, що поки що вдалось досягнути остаточного консенсусу. Існують дві моделі, які розглядаються: ця модель – український трибунал, який матиме міжнародний характер (internationalized tribunal - ориг.) і одержуватиме багато міжнародної підтримки, та інший варіант, який може створити Генасамблея ООН. Влада України розглядає обидва варіанти. Надавалась перевага більше відокремленій міжнародній інституції, але є побоювання, що, можливо, не вийде зібрати необхідні голоси у Генасамблеї для створення подібної інституції, - пояснила Бет Ван Скаак.

У жовтні 2022 року ПАРЄ визнала російський режим терористичним. 23 березня Генпрокурор Андрій Костін у Гаазі підписав угоду про відкриття представництва Міжнародного кримінального суду в Україні.