Завантажити ще

У Гаазі підписали угоду про відкриття в Україні представництва Міжнародного кримінального суду

У Гаазі підписали угоду про відкриття в Україні представництва Міжнародного кримінального суду
Фото: flickr.com/photos/icc-cpi

Генпрокурор Андрій Костін у Гаазі підписав угоду про відкриття представництва Міжнародного кримінального суду в Україні. Про це 23 березня повідомив Офіс Генерального прокурора.

- У четвер у будівлі Міжнародного кримінального суду в Гаазі Генеральний прокурор Андрій Костін з секретарем МКС Пітером Льюїсом підписали Угоду про відкриття представництва Міжнародного кримінального суду в Україні, - йдеться у повідомленні.

Костін назвав підписання документу ще одним кроком до забезпечення повної відповідальності за міжнародні злочини. Генпрокурор зазначив, що це “лише початок”, але вагомий.

- Переконаний, ми не зупинимося, допоки всі винні у міжнародних злочинах, скоєних проти України, не будуть притягнуті до відповідальності. Включно з вищим військово-політичним керівництвом злочинного режиму РФ, - заявив він.

У пресрелізі МКС зазначили, що присутність суду в країнах має важливе значення для співпраці з ключовими зацікавленими сторонами, а також для результатів діяльності в цих країнах. Міжнародний кримінальний суд має офіс зв’язку з ООН у Нью-Йорку та сім представництв у країнах. Серед них Конго, Уганда, ЦАР, Кот-д’Івуар, Грузія і Малі.

Прокурор Міжнародного кримінального суду 1 березня 2022 року розпочав розслідування проти Росії. У липні 2022 року головний прокурор МКС Карім Хан сказав в інтерв'ю Укрінформу, що Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду відкриває представництво в Україні, місце для розміщення в Києві вже узгоджене. 3 березня 2023 року Кабмін ухвалив проєкт угоди про створення Офісу Міжнародного кримінального суду в Україні. 

17 березня 2023 року судді Міжнародного кримінального суду видали ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та російської дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової за незаконну депортацію українських дітей.