25 вересня
Завантажити ще

Президенту "Мотор Січ" втретє повідомили про підозру - не передав ГУР бойовий гелікоптер

Президенту
Фото: Ковальчук Віктор / УНІАН

Президента корпорації "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва повідомили про третю підозру після затримання. 28 березня Служба безпеки України заявила, що у квітні 2022 року він не передав для ГУР МО бойовий гелікоптер.

- За даним фактом президента АТ «Мотор Січ» додатково повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України ("Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період, вчинене за попередньою змовою групою осіб"), - йдеться у телеграм-каналі СБУ.

За версією слідства, Богуслаєв отримав замовлення від представників ГУР МО щодо оплатної передачі відомству гелікоптера типу МІ-2 для виконання бойових завдань на фронті. Втім, очільник промислового гіганта навмисно заблокував виконання відповідного державного замовлення.

- Для цього надав вказівку своїм підлеглим розібрати повітряне судно на деталі та приховати експлуатаційну документацію на нього. Виконуючи розпорядження високопосадовця, працівники заводу зняли лопаті та вивели з ладу механізми гелікоптера, які відповідають за роботу несучого гвинта, - розповіли в Службі безпеки.

В'ячеслава Богуслаєва затримали у жовтні 2022 року в межах кримінального провадження з незаконного постачання з боку "Мотор Січ" товарів військового призначення для російської штурмової авіації. Йому оголосили про підозру за ст. 111-1 ("Колабораційна діяльність") і ст. 111-2 ("Пособництво державі-агресору") Кримінального кодексу. 1 лютого 2023 року колишнього президента ПАТ "Мотор Січ" повідомили про нову підозру в сприянні діяльності терористичної організації "ДНР" - за співпрацю із заводом на непідконтрольній Україні території.

24 жовтня 2022 року Шевченківський районний суд Києва відправив під варту президента "Мотор Січ". Адвокат підтвердив, що 84-річний Богуслаєв має громадянство Росії.