30 вересня
Завантажити ще

В експрезидента «Мотор Січ» нова підозра - за співпрацю із заводом у «ДНР»

В експрезидента «Мотор Січ» нова підозра - за співпрацю із заводом у «ДНР»
Фото: Ковальчук Віктор / УНІАН

Заарештованому експрезиденту АТ «Мотор Січ» В’ячеславу Богуслаєву повідомили про нову підозру. Про це 1 лютого повідомив Офіс Генерального прокурора.

- За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора колишньому президенту АТ «Мотор Січ» повідомлено про нову підозру – сприяння діяльності терористичної організації «ДНР», - йдеться на сайті відомства у середу.

За даними слідства, у грудні 2017 року Богуслаєв “організував господарську діяльність відокремленого підрозділу - Сніжнянський машинобудівний завод ПАТ «Мотор Січ» на тимчасово окупованій території в м. Сніжне Донецької області”.

- Для обходу встановлених обмежень на господарські взаємовідносини з підприємством на тимчасово окупованій території Донеччини використовувались підконтрольні комерційні структури, зареєстровані в іноземній юрисдикції. АТ «Мотор Січ» через зарубіжні компанії поставляла сировину у виді заготівок на Сніжнянський машинобудівний завод та отримувала з нього виготовлені запчастини для авіаційних двигунів виробництва АТ «Мотор Січ», - розповіли в Офісі генпрокурора.

У відомстві додали, що своїми діями Богуслаєв сприяв діяльності терористичної організації «ДНР». Сплачував на її користь так звані «податки» та «митні платежі». 

Служба безпеки України опублікувала телефонні розмови В’ячеслава Богуслаєва з “бізнес-партнером у РФ”, датовані липнем 2021 року, а також березнем, серпнем та жовтнем 2022 року. 

У СБУ розповіли, що під час нових обшуків у колишнього президента АТ «Мотор Січ» правоохоронці виявили більше двох десятків медалей, грамот та почесних нагород від представників російського військово-політичного керівництва. На світлинах видно, що більшість з них датовані нульовими роками.

- Встановлено, що через оборудку «бюджет» терористичної організації «днр» отримав понад 290 млн російських рублів у вигляді «податків» від реалізації авіапродукції для потреб рашистів, - йдеться у телеграм-каналі СБУ.

Експрезидент АТ «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв підозрюється у колаборації та пособництві державі-агресору. Його затримала СБУ у жовтні 2022 року разом з начальником Департаменту зовнішньо-економічної діяльності підприємства. Двигуни "Мотор Січ" знайшли в збитих вертольотах РФ. Для обходу встановлених обмежень на торгівлю з РФ організатори схеми використовували підконтрольні комерційні структури у трьох країнах.

24 жовтня 2022 року Шевченківський районний суд Києва відправив під варту президента "Мотор Січ". Адвокат підтвердив, що Богуслаєв має громадянство Росії.