Завантажити ще

Новий міністр освіти і науки Оксен Лісовий подав свою дисертацію на перевірку

Новий міністр освіти і науки Оксен Лісовий подав свою дисертацію на перевірку
Фото: facebook.com/Оксен Лісовий

Новий міністр освіти і науки України Оксен Лісовий подав свою дисертацію на перевірку до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Про це в четвер він повідомив на своїй сторінці в фейсбуці.

- Свою дисертацію подав на перевірку до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Не менше за інших чекаю на її результати… Щойно отримаю висновок – публічно все оприлюдню, - написав Лісовий.

Міністр пообіцяв відмовитися від ученого ступеня кандидата наук у разі виявлення порушень академічної доброчесності.

- Триматися за будь-які звання точно не збираюся. Я прийшов у міністерство не для цього, а робити реформи та працювати на якісну освіту глобального рівня. Наукові ступені й відповідні доплати до них потрібні людям, які займаються наукою, а не іншими сферами діяльності, - заявив він.

Оксен Лісовий також запропонував уряду змінити нормативну базу та дозволяти добровільно відмовлятися від наукового ступеня і (відповідно) від усіх надбавок. Зекономлені кошти він запропонував направляти на користь розвитку науки, оборону чи відбудову України.

Верховна Рада 21 березня призначила директора Національного центру «Мала академія наук» Оксена Лісового на посаду міністра освіти і науки України. Він є сином дисидента Василя Лісового. Від початку повномасштабного російського вторгнення Лісовий став добровольцем у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. 

Оксен Лісовий у 2012 році захистив кандидатську дисертацію з філософії. У плагіаті його звинуватив "Український рух пацифістів" івано-франківського журналіста Руслан Коцаба, якого обвинувачують у держзраді і який після початку повномасштабного вторгнення виїхав у США. Також інформація про те, що наукова робота Лісового не є унікальною, з’явилася на ресурсі "Помилки та фальсифікації у наукових дослідженнях". Про факт плагіату заявила й науковиця Ірина Єгорченко з ініціативи "Дисергейт". Член освітнього комітету Верховної Ради Наталя Піпа заявила, що у дисертації Лісового лише один абзац виглядає скопійованим з попередньої праці.