Завантажити ще

Новопризначеного міністра освіти Лісового звинуватили у плагіаті – його роботу відправлять на експертизу

Новопризначеного міністра освіти Лісового звинуватили у плагіаті – його роботу відправлять на експертизу
Фото: facebook.com/oksenlisovyi

Міністр освіти Оксен Лісовий відповів на звинувачення у плагіаті наукових праць. Він заявив про свою нульову толерантність до академічної недоброчесності, передає "Українська правда. Життя".

У Малій академії наук України наголосили, що Лісовий має намір відправити свою кандидатську дисертацію на кілька авторитетних експертиз.

- У разі виявлення в його роботі порушень чесноти Оксен Лісовий готовий відмовитися від наукового ступеня кандидата наук та на посаді міністра формувати принципово нову академічну культуру й культуру освітнього та наукового менеджменту, – повідомили у відомстві.

На цей скандал уже відреагували низка експертів та представників влади. Освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що новий міністр може розраховувати на підтримку.

– Вітаю щиро! Роботи – непочатий край, але новий міністр може розраховувати на потужну підтримку тих, кому не байдуже майбутнє української освіти. Тримаємось! Працюємо! Переможемо! 313 голосів – це конституційна більшість! А не сумнівні 226 трохи більше двох років тому, - написав він у фейсбуці.

Тим часом вчена Ірина Єгорченко заявила, що наукову роботу Лісового не досліджувала, але факт плагіату вже виявила. Також фахівець сумнівається, що роботу писав особисто він.

- Я сумніваюся, що Лісовий, як і інші дисертанти, взагалі сам писав. Він не має філософської освіти, дисертацію захищено під час роботи на посаді, коли на оволодіння новою спеціальністю часу бути ніяк не може. Освоєння спеціальності "філософія" потребує багато часу, - заявила вчена.

Член освітнього комітету Верховної Ради Наталія Піпа також визнала, що у роботі нового міністра є помилка, але масштабною вона не є.

- Один абзац у нього виглядає скопійованим із попередньої роботи. Більше таких випадків він не мав. Мабуть, то була одна помилка з його боку. Він визнає цю помилку. У роботах Шкарлета було дуже багато плагіату, - сказала Піпа у коментарі ВВС.

Оксен Лісовий був призначений Верховною Радою на посаду міністра освіти та науки на засіданні 21 березня. "За" проголосували 313 нардепів. На цій посаді він змінив Сергія Шкарлета, навколо якого раніше також точився гучний скандал через плагіат у його наукових працях. Тоді справа дійшла до суду – у жовтні 2020 року міністр подав до суду на комітет з етики Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти, який за допомогою трьох іноземних експертів знайшов ознаки плагіату у трьох наукових працях. В результаті Окружний суд Києва визнав дії комітету незаконними.