Завантажити ще

Києво-Печерська лавра тимчасово закрила вхід у ближні печери з мощами святих

Києво-Печерська лавра тимчасово закрила вхід у ближні печери з мощами святих
Фото: facebook.com/kievopecherskaya.lavra

На території Києво-Печерської лаври почала працювати комісія, яка визначить рівень збереженості культурних цінностей. Про це у вівторок повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

- 21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. На території Лаври почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати, - йдеться на сайті Міністерства культури.

У МКІП підтвердили вчорашню заяву УПЦ МП про те, що 20 березня керівництво національного заповідника «Києво-Печерська лавра» надіслало листа монастирю. Віднині доступ до Ближніх та Дальніх печер музеєм буде припинений через роботу комісії, яка визначатиме рівень збереженості культурних цінностей.

- Мощі преподобних та інші святині вважаються культурними та історичними цінностями. Молитва буде неможлива й у кількох храмах поблизу печер — припиняється доступ до Хрестовоздвиженського храму, Аннозачатіївського храму та храму на честь Собору всіх преподобних Печерських (Теплий храм), - заявили у МКІП.

29 березня національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розриває договір з Українською православною церквою (Московського патріархату) щодо використання Нижньої лаври. 20 березня керівництво УПЦ МП прийшло до Офісу президента, але не змогло зустітися з Володимиром Зеленським.