Завантажити ще

Керівництво УПЦ МП прийшло до Офісу президента, але не змогло зустітися з Володимиром Зеленським

Керівництво УПЦ МП прийшло до Офісу президента, але не змогло зустітися з Володимиром Зеленським
Фото: facebook.com/MitropolitAntoniy

Президент Володимир Зеленський відмовився зустрічатися з керівництвом Української православної церкви (Московського патріархату). Про це повідомили у фейсбуці представники УПЦ МП.

- В Офісі Президента повідомили про відмову у зустрічі з керівництвом Української Православної Церкви. Президент України на сьогодні не запланував зустріч із представниками Української Православної Церкви. Про це повідомив виданню strana.ua прессекретар Президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров, - йдеться у повідомленні.

За словами Нікіфорова, до делегації вийшли співробітники профільних департаментів Офісу президента, щоб отримати звернення, зареєструвати його та передати на подальший розгляд. Але представники УПЦ МП звернення передавати відмовилися.

В Українській православній церкви повідомили, що Священний Синод змушений був прийти до Офісу президента у зв’язку з тим, що “попередні звернення на адресу представників влади були проігноровані, жодної відповіді на них Церква не отримала”.

До складу делегації, зокрема, увійшли предстоятель церкви Онуфрій, намісник Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло, митрополит Бориспільский і Броварській Антоний, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Климент.

У жовтні 2022 року на той момент виконувач обов'язків голови СБУ Василь Малюк заявив, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну підозри отримали 33 священнослужителі Української православної церкви (Московського патріархату). У грудні РНБО застосувала санкції до намісника Києво-Печерської лаври Павла. У березні 2023 року міністр культури Олександр Ткаченко повідомив, що Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розриває договір із Українською православною церквою (Московського патріархату) щодо використання Нижньої лаври з 29 березня.

Новини по темі: УПЦ МП