Завантажити ще

Києво-Печерська Лавра виселяє УПЦ (МП) із усіх своїх приміщень

Києво-Печерська Лавра виселяє УПЦ (МП) із усіх своїх приміщень
Фото: lavra.ua

Національний заповідник " Києво-Печерська Лавра " розриває договір з Українською православною церквою (Московський патріархат) про використання Нижньої Лаври з 29 березня. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі міністр культури Олександр Ткаченко.

- 10.03.2023 року Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» направив Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (Чоловічому монастирю) УПЦ попередження про розірвання Договору про безоплатне користування релігійною організацією культовими.

За його словами, це попередження обґрунтоване висновками Міжвідомчої робочої групи, яка під час роботи встановила порушення Монастирем умов Договору щодо використання державного майна.

- Підстава – зафіксовані порушення умов користування державним майном. МКІП цю позицію підтвердило відповідним листом. Згідно з визначеною правовим полем процедурою, із завтрашнього дня працюватимуть робочі групи, утворені Заповідником, щодо інвентаризації майна та з обстеження технічного стану будівель та споруд, - наголосив він.

Про те, що ченці УПЦ (МП) мають до 29 березня залишити будинки "Києво-Печерської Лаври" йдеться і в заяві, опублікованій на сайті церкви.

– Свій ультиматум чиновники Мінкульту пояснюють висновками Міжвідомчої робочої групи підготовки пропозицій та рекомендацій щодо організації виконання окремих завдань, пов'язаних із діяльністю релігійних організацій в Україні. Однак у цьому листі жодної інформації про юридичні підстави для таких дій не зазначено, - йдеться у повідомленні.

В УПЦ (МП) стверджують, що про висновки комісії, про які йдеться у листі заповідника, нібито не повідомлялося раніше, а становили їх "упереджено та з грубим порушенням юридичних норм".

Фото: t.me/otkachenkokyiv

Фото: t.me/otkachenkokyiv