Завантажити ще

У ДБР розповіли, як екскерівник СБУ в Харківській області Дудін створив умови для здачі регіону росіянам

У ДБР розповіли, як екскерівник СБУ в Харківській області Дудін створив умови для здачі регіону росіянам
Фото: ssu.gov.ua

Екскерівник СБУ в Харківській області Роман Дудін знав про високу ймовірність початку повномасштабного наступу Росії на Україну, але “замість організації роботи з протидії ворогу фактично зайнявся саботажем”. Йому загрожує довічне ув’язнення за державну зраду, самовільне залишення місця служби і непокору. Про це 20 березня повідомили ДБР та Офіс Генпрокурора, які завершили досудове розслідування відносно Дудіна і скерували спрраву до суду.

- Експосадовець напередодні 24 лютого 2022 року знав про високу ймовірність початку повномасштабного наступу на територію України збройних сил РФ. Але замість організації роботи з протидії ворогу він фактично зайнявся саботажем. Вважаючи, що наступ буде успішним, і сподіваючись, що це буде враховано окупаційною владою РФ, керівник спецслужби прикордонного регіону зайнявся підривною діяльністю проти України, що заподіяла шкоду обороноздатності та державній безпеці, - сказано у повідомленні.

За даними слідства, Дудін організував спробу усунення голови Харківської обласної державної (військової) адміністрації, щоб захопити державну владу в регіоні. Також він наказав особовому складу покинути Харків і створив умови для здачі ворогу адмінбудівель,боєприпасів та засобів індивідуального захисту військовослужбовців. Також він через ЗМІ дискредитував чинну владу Харкова та області, надаючи неправдиву інформацію.

Романа Дудіна затримали у вересні 2022 року. Тоді йому повідомили про підозру у державній зраді та самовільному залишенні місця служби в умовах воєнного стану. За це Дудіну загрожувало 15 років позбавлення волі.

Президент Володимир Зеленський звільнив Романа Дудіна 29 травня 2022 року після робочої поїздки до Харківської області. Дудін назвав своє звільнення політичним. Він очолював Управління СБУ у Харківській області з березня 2020 року.