Завантажити ще

У ДБР підтвердили затримання ексочільника СБУ Харківщини, якого звільнив Зеленський

У ДБР підтвердили затримання ексочільника СБУ Харківщини, якого звільнив Зеленський
Фото: dbr.gov.ua/

У Державному бюро розслідувань офіційно підтвердили затримання ексначальника СБУ в Харківській області Романа Дудіна, якому інкримінують державну зраду і самовільне залишення служби. Його звільнив президент Володимир Зеленський 29 травня після робочої поїздки до Харківської області. Як повідомили  у пресслужбі ДБР, 24 лютого 2022 року затриманий «за власною ініціативою почав діяти на шкоду обороноздатності і державній безпеці України».

За даними слідства, підозрюваний перешкоджав функціонуванню єдиної системи управління сил безпеки та сил оборони і не здійснював функцій та завдань, покладених на УСБУ в області щодо захисту державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності України.

- Після 24 лютого 2022 року на той час ще керівник регіонального управління спецслужби умисно перешкоджав органам управління області організовувати оборону. Тобто він фактично діяв у інтересах воєнізованих підрозділів та спецслужб РФ, - наголосили в ДБР.

Крім того, затриманий, будучи у підпорядкуванні командувачу угруповання військ "Харків", самовільно залишив місце служби та незаконно перебував за межами Харківської області. Також підозрюваний «усунувся від виконання бойових розпоряджень командувача та виконання завдань, пов’язаних з організацією контррозвідувальної  й контрдиверсійної діяльності УСБУ в Харківській області, а також участі цього підрозділу в обороні міста».

Про затримання Дудіна ЗМІ повідомляли ще 11 вересня. Президент України Володимир Зеленський звільнив його 29 травня -  після робочої поїздки до Харківської області. Дудін очолював Управління СБУ у Харківській області з березня 2020 року та назвав своє звільнення політичним. Роман Дудін заявляв, що готовий до будь-яких перевірок. 

 

Новини по темі: СБУ державна зрада ДБР