7 червня
Завантажити ще

У Євросоюзі підтримали рішення МКС про арешт Путіна

У Євросоюзі підтримали рішення МКС про арешт Путіна
Фото: KREMLIN.RU/REUTERS

Рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт російського президента Володимира Путіна є кроком до встановлення справедливості. Про це йдеться у заяві високого представника ЄС, оприлюдненій на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

- Євросоюз взяв до уваги рішення II досудової палати Міжнародного кримінального суду видати ордери на арешт Путіна та уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Бєлової у зв'язку з підозрою у злочині протизаконної депортації та протиправного перевезення дітей у контексті війни Росії проти України, - наголосили у документі.

У заяві ЄС зазначається, що глави держав та урядів країн-членів Європейського Союзу 15 грудня 2022 року привітали та "підтримали подальші зусилля щодо забезпечення повної відповідальності за воєнні злочини та інші найбільш серйозні злочини, пов'язані з російською агресією проти України".

У Євросоюзі вважають, що рішення МКС стане «початком процесу притягнення до відповідальності всіх винних, у тому числі російського керівництва, за злочини та звірства на території України, які, як вважають європейські політики, було здійснено за наказом Кремля».  А також висловлюють підтримку розслідуванню прокурора Міжнародного кримінального суду в Україні та закликають «до повної співпраці з ним усіх держав-учасниць».

Міжнародний кримінальний суд  видав ордер на арешт Путіна та уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Бєлової 17 березня. Тепер їх мають заарештувати, як тільки-но вони перетнуть кордон однієї зі 123 країн, які ратифікували Римський статут або визнають юрисдикцію МКС. За словами президента України Володимира Зеленського, видача ордера на арешт є «поворотним моментом».