Завантажити ще

У Польщі суд засудив до довічного ув'язнення вбивцю мера Гданська

У Польщі суд засудив до довічного ув'язнення вбивцю мера Гданська

У польському Ґданську через три роки суд виніс вирок Стефану Вільмонту, якого визнали винним у вбивстві мера міста Павла Адамовича. Чоловіка засудили до довічного позбавлення волі. Про це повідомляє польське видання PAP.

– Стефан Вільмонт скоїв злочин, який не має прецеденту в історії Польщі, – заявила голова судової колегії Олександра Качмарек.

Під час засідання суддя зазначила, що вбивство мера Гданська сталося на очах у тисяч глядачів та громадськості. Також вона наголосила, що слідство добре підготувало докази для судового процесу.

Як пише видання, Вільмонта визнали винним у скоєнні вбивства Адамовича з прямим наміром внаслідок мотивації, що заслуговує на особливе засудження. Згідно з рішенням суду, відбувати покарання він буде у поодинокій камері у поєднанні з терапією. Також ув'язнений зможе подати прохання про дострокове звільнення після 40 років відбування терміну.

Вбивство мера Гданська Павла Адамовича сталося 13 січня 2019 року. Під час фінального концерту Великого різдвяного благодійного оркестру Вільмонт вибіг на сцену та почав завдавати ударів ножем по градоначальнику. Після цього він оголосив у мікрофон, що відсидів у в'язниці безневинно і зазнав тортур.

Тоді пораненого мера госпіталізували до лікарні у тяжкому стані. Лікарі добу виборювали його життя, але врятувати потерпілого не вдалося.

Новини по темі: Вбивство Польща