2 червня
Завантажити ще

Зеленський у річницю удару по театру у Маріуполі: Ми досі не знаємо точну кількість загиблих

Зеленський у річницю удару по театру у Маріуполі: Ми досі не знаємо точну кількість загиблих
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський записав традиційне відеозвернення до українців. У ньому він нагадав про скинуту росіянами бомбу рівно рік тому на театр у Маріуполі, внаслідок чого загинуло багато мирних громадян.

- Рік тому російські військові вчинили один із найстрашніших злочинів цієї війни. Російськими бомбами було зруйновано театр у Маріуполі. Будівля, яка використовувалася як укриття. Там були жінки з дітьми, вагітні, люди похилого віку. Цивільний об'єкт свідомо зруйнований окупантом. Ми досі не знаємо точної кількості загиблих. Сотні людей? Тисяча?, - сказав Зеленський.

Як зазначив президент, поряд із будівлею був напис "Діти", що свідчить про загибель маленьких українців. Глава держави зазначив, що таких "мішеней" в Україні було багато для росіян і за кожну з них країні-агресорові доведеться понести відповідальність.

– У середині березня минулого року окупант ще був на півночі нашої держави. Багато де на Харківщині. Ворог мав зовсім інші позиції на півдні. Але вже тоді ми почали їх гнати. Настане день, і ми звільнимо Маріуполь. Весь наш південь. Весь наш схід. Так само, як ми звільняли й інші наші міста, – наголосив він.

Йдеться про трагедію, яка сталася 16 березня 2022 року. Російські війська скинули авіабомбу на будівлю драматичного театру в Маріуполі, де від ворожого обстрілу ховалися мирні городяни. В результаті будівля була повністю зруйнована. Скільки людей тоді загинуло поки що неможливо встановити, оскільки місто перебуває під тимчасовим контролем військ РФ.