Завантажити ще

Перша українка, яка підкорила Еверест, склала мандат депутата Закарпатської облради

Перша українка, яка підкорила Еверест, склала мандат депутата Закарпатської облради
Фото: instagram.com/iraaleksandrovna

Ірина Галай - перша українка, що здійснила сходження на Еверест, - написала заяву про дострокове припинення повноважень депутата Закарпатської обласної ради. Про це повідомила Закарпатська обласна рада. У коментарі "Суспільному" 34-річна альпіністка розповіла, що за час воєнного стану повноваження депутатів обласних рад знизилися на 90%. 

- Вся наша робота зводиться до того, щоб просто голосувати за дуже прості речі. Щоб робити корисні справи для області, абсолютно не треба бути депутатом. На моїх очах звичайні волонтери зробили за цей рік набагато більше, ніж деякі депутати, - заявила вона.

Галай розповіла, що більше не хоче пов'язувати своє життя з політикою. Наразі вона разом з німецькою компанією працює над проєктом з реабілітації військових після посттравматичного синдрому. А також над проєктами, спрямованими на допомогу дітям з аутизмом.

За дострокове припинення повноважень Ірини Галай мають проголосувати на сесії Закарпатської обласної ради 16 березня. У 2020 році Галай обралася до Закарпатської обласної ради від партії мера Мукачева Андрія Балоги. Галай також народилася у Мукачеве Закарпатської області.

Ірини Галай - рекордсменка України, сходження на Еверест здійснила 20 травня 2016 року і стала першою жінкою-українкою, яка піднялася на найвищу вершину земної кулі. 27 липня 2021 року Галай стала першою українкою, яка піднялася на другу за висотою гору в світі К2.

Ірина Галай складає повноваження депутата облради. Фото: t.me/PressZakrada

Ірина Галай складає повноваження депутата облради. Фото: t.me/PressZakrada