Завантажити ще

Парламент Грузії тимчасово відкликав закон про іноагентів, який спричинив масові протести

Парламент Грузії тимчасово відкликав закон про іноагентів, який спричинив масові протести
Фото: REUTERS/Irakli Gedenidze

Правляча партія Грузії тимчасово відкликала закон про іноагентів, який викликав масові протести та критику ЄС. Про це вранці 9 березня повідомили на сайті "Грузинської мрії".

- Ми маємо максимально дбати про мир, спокій та економічний розвиток у нашій країні, а також про прогрес Грузії на шляху європейської інтеграції. Тому потрібно витрачати енергію кожного нашого співгромадянина не на протистояння, а на розвиток країни у правильному напрямку.

Враховуючи все вищевикладене, як влада, відповідальна перед кожним членом суспільства, ми вирішили беззастережно відкликати підтриманий нами законопроєкт без застережень, - йдеться у заяві.

У той же час партія заявила, що "машина брехні змогла подати законопроєкт у негативному світлі і ввести в оману певну частину населення". На закон "наклеїли брехливий ярлик «російського права», а його ухвалення в першому читанні в очах частини громадськості подали як відхід від європейського курсу".

Також «Грузинська мрія» заявила, що "радикальним силам вдалося залучити частину молоді до протиправної діяльності". Правляча партія подякувала "героїчним співробітникам правоохоронних органів", які "терпляче і за найвищими стандартами відреагували на насильство".

Партія заявила, що “коли емоційний фон спаде”, краще пояснить суспільству, чому важливо забезпечити прозорість іноземного впливу в країні.

На сайті партії зазначено, що заяву зробили спільно політрада партії «Грузинська мрія» та партії «Сила людей», які становлять парламентську більшість.

Закон «Про прозорість іноземного впливу» було ухвалено грузинським парламентом у першому читанні 7 березня. 7 та 8 березня у Тбілісі пройшли масові протести зі зіткненнями демонстрантів та правоохоронців. Президент Грузії Саломе Зурабішвілі пообіцяла ветувати закон у разі його остаточного ухвалення. Високий представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що закон суперечить заявленій меті Грузії щодо вступу до ЄС.

Новини по темі: Грузія Протести